خرید طلا کم اجرت

طلا، یکی از مهم ترین و با ارزش ترین فلزات کشف شده توسط بشر است که از دیرباز تا کنون، ارزش و اهمیت خود را حفظ کرده است. این امر موجب شده است، افراد زیادی خواستار خرید و استفاده از طلا و سرمایه گذاری از این طریق باشند. یکی از موارد مهم برای خریداران در زمان خرید طلا، کاهش هزینه های خرید است. یکی از راهکار های موجود در این زمینه، خرید طلا کم اجرت است که روشی کاربردی و رایج، برای کاهش هزینه خرید طلا می باشد.

آویز ساعت طلا ونکلیف توپر - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
شروع از ۲,۴۲۲,۰۰۰ تومان
النگو طلا پروانه صورتی بچه گانه - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
النگو طلا پروفیل دایره و مارکو سفید - ماوی گلد گالری
نا موجود
انتخاب گزینه‌ها
النگو طلا دایره نگینی سفید - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
شروع از ۱۵,۲۰۸,۰۰۰ تومان
النگو طلا دو سر ونکلیف توخالی نگینی - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
شروع از ۱۴,۷۰۰,۰۰۰ تومان
النگو طلا کیتی بچه گانه - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
شروع از ۱۱,۸۱۴,۰۰۰ تومان
النگو طلا گوی و خط - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
شروع از ۱۴,۰۲۶,۰۰۰ تومان
النگو طلا گیلاس بچه گانه - ماوی گلد گالری
انتخاب گزینه‌ها
۱۳,۲۳۲,۰۰۰ تومان

اجرت طلا چیست؟

در صنعت طلا سازی، برای ساخت هر قطعه طلا یا جواهرات، کارمزدی در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر، اجرت طلا، به دستمزد سازنده آن گفته می شود که اغلب، روی طلای نو پرداخت خواهد شد. از این رو، به طلای دست دوم، طلا کم اجرت گفته می شود که در زمان خرید، درصد اجرت محاسبه نخواهد شد. اجرت طلا، همان سهم کارگاه طلا سازی است که قطعه خام را به طلا یا جواهر تبدیل می کند. طلا فروشان، ۷ درصد به عنوان سود طلا فروشی و ۹ درصد به عنوان مالیات را به قیمت طلای خریداری شده اضافه کرده و به این ترتیب مبلغ مشخصی را به عنوان اجرت طلا از خریدار طلا دریافت می کنند. میزان این اجرت ثابت نبوده و فرمول خاصی ندارد، در نتیجه هر سازنده می تواند برای طلا و جواهر تولیدی کارگاه خود، درصد دلخواهی را در نظر بگیرد.

طلای کم اجرت چیست؟

از آن جایی که طلا سازان در زمان طراحی و ساخت قطعات طلا و جواهر، زمان و زحمت زیادی را صرف می کنند، هزینه جداگانه ای را به عنوان اجرت طراحی در فاکتور در نظر می گیرند. هر چه قدر میزان این اجرت بیشتر باشد، به همان مقدار هزینه خرید طلا نیز افزایش می یابد. به همین علت، اغلب افراد مایل به خرید از طلا فروشی هایی هستند که بتوان با پرداخت هزینه ای کمتر، طلا کم اجرت مناسب و دلخواه خود را خریداری نمایند. به طور مثال، برای خرید یک النگوی آینه دار، بهتر است مجموعه ای را بیابید تا اجرت کمی برای طراحی و ساخت داشته تا بتوانید با هزینه ای کمتر، موفق به خرید طلا کم اجرت شوید. هر چند یافتن این گونه مجموعه های طلا فروشی با اجرت کم، بسیار سخت و در برخی موارد چالش برانگیز است، با این حال می توان با جستجوی بیشتر، مجموعه هایی را یافت که هزینه بسیار کمی برای طراحی و ساخت طلای تولیدی خود دریافت می کنند.

Low-paying gold

تفاوت طلا کم اجرت با طلای دست دوم

بر خلاف تصور افراد که گمان می کنند طلا کم اجرت همان طلای دست دوم است، لازم است بدانید این دو با هم تفاوت هایی دارند. همان طور که گفته شد، طلا کم اجرت، زیور آلاتی هستند که هزینه ساخت کمتری نسبت به انواع دیگر طلا ها دارند. به طور مثال، بسیاری از طلا های پرسی و زیور آلات ساخته شده با دستگاه های سی ان سی، اجرت کمتری داشته و می توان گفت تمامی طلا هایی که به صورت عمده تولید می شوند، دارای دستمزد کمتری نسبت به سایر زیور آلات می باشند. امروزه، به دلیل استقبال مردم از طرح های ساده و ظریف، تولید این گونه طلا ها و جواهرات نیز با تنوع بیشتری صورت گرفته که به علت سادگی و ظرافت طرح، دارای اجرت کمتری نسبت به انواع دیگر بوده و در نتیجه، هزینه نهایی خرید طلا بسیار کاهش می یابد. در مقابل، طلای دست دوم، طلایی است که قبلا توسط فرد دیگری خریداری شده و سپس فروخته می شود. این نوع طلا و جواهرات شامل اجرت طلا نشده و در زمان خرید، تنها مبلغ طلا با نرخ روز محاسبه خواهد شد. نکته مهم در زمینه خرید طلای دست دوم، محدودیت انتخاب طلا و جواهرات است که به تنوع طلا کم اجرت نمی رسد. از آن جایی که در زمان خرید و فروش این نوع طلا، اجرت و مالیات از آن کسر نمی شود، می توان گفت خرید طلای دست دوم، به دلیل حفظ ارزش پول برای سرمایه گذاری بسیار مناسب بوده و در زمان خرید، هزینه ای معادل نرخ روز طلا از خریدار گرفته خواهد شد.

مزایای خرید طلا کم اجرت

خرید طلا کم اجرت، دارای مزایای فراوانی است که در ادامه، به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
• خرید طلا کم اجرت به دلیل کاهش هزینه هنگام خرید، بهترین روش برای حفظ ارزش پول و سرمایه گذاری است.
• افراد در زمان خرید طلا کم اجرت، حداقل ۱۵ درصد هزینه کمتری به طلا فروش می پردازند.
• در صورت خرید طلا کم اجرت، علاوه بر سرمایه گذاری، می توان از جنبه ظاهری و زینتی آن نیز استفاده کرد.
• خرید طلا کم اجرت نسبت به سایر انواع طلا ها، بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.
• به دلیل پرداخت میزان اجرت بسیار کم در زمان خرید طلا کم اجرت، در زمان فروش نیز سود بیشتری به افراد تعلق خواهد گرفت.

Low-paying gold

نکات مهم در زمان خرید طلا کم اجرت

لازم است در زمان خرید طلا کم اجرت، به برخی از نکات مهم و کاربردی دقت و توجه کنید تا خریدی موفق را تجربه نمایید. برخی از این نکات را در ادامه می خوانید:

انتخاب فروشگاه معتبر برای خرید طلا کم اجرت

اولین و مهم ترین نکته در زمان خرید طلا کم اجرت، انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید طلا است. از آن جایی که اهمیت و حساسیت خرید طلا کم اجرت بسیار بالا می باشد، لازم است مجموعه ای معتبر را برای خرید انتخاب کنید تا با آسودگی خاطر خرید خود را انجام دهید. هر چه قدر میزان اعتبار مجموعه ای که از آن طلا کم اجرت خریداری می کنید بیشتر باشد، به همان مقدار شانس خرید موفق طلا، افزایش می یابد. علاوه بر این، می توان گفت جستجو برای یافتن طلا فروشی معتبر برای خرید طلا کم اجرت، در کاهش هزینه های خرید نیز بسیار موثر است.

بررسی سابقه کاری فروشگاه خرید طلا کم اجرت

از نکات مهم دیگر در زمان خرید طلا کم اجرت این است که، فروشگاه منتخب برای خرید طلا، باید دارای سابقه و رزومه موفق و درخشانی در زمینه خرید و فروش طلا و جواهر باشد. امروزه بسیاری از گالری ها و فروشگاه های معتبر، در زمینه خرید و فروش طلا و جواهر مشغول به فعالیت هستند که از شهرت و اعتبار بالایی در این زمینه برخوردارند. بسیاری از طلا سازان این مجموعه ها، از استادکاران حرفه ای در این عرصه هستند که سالیان متمادی در این زمینه تجربه کسب نموده اند.

درج کد طلا کم اجرت در فاکتور خرید

یکی دیگر از نکات مهم و ضروری در زمینه خرید طلا کم اجرت، دریافت فاکتور است. به عبارت دیگر، لازم است در زمان خرید طلا کم اجرت، حتما فاکتور آن را دریافت کرده و علاوه بر آن، از فروشنده بخواهید که کد مربوط به طلا کم اجرت خریداری شده را در فاکتور قید نماید. از آن جایی که در زمان خرید طلا کم اجرت، احتمال کلاهبرداری بسیار زیاد است، از این رو لازم است دقت بیشتری داشته باشید و به کد طلا توجه نمایید. در این صورت، در زمان خرید طلا، دچار خسارت و زیان احتمالی نخواهید شد.